ZEKA GELİŞTİRME

Zeka Geliştirme Oyunu Hakkında

Zeka geliştirme oyunu ile 18 farklı dikkat geliştirici oyundan oluşuyor. Her bir oyun kendi içinde 100 bölüme ayrılıyor. Her bölümde belli bir süre içinde test etmeniz gereken hedefler veriliyor.

Ard arda 4 tane testi doğru cevaplarsanız size verilen süre %30 artıyor. Ard arda 3 tane dikkat geliştirici testi doğru cevaplarsanız zaman kalkanı satın alıyorsunuz. Zaman kalkanı sayesinde hata yaptığınızda sürenizin ekstra azalmasını engelliyorsunuz.

Yine ard arda 3 tane testi doğru olarak cevapladığınızda 2 kat fazla puan kazanıyorsunuz. 9 farklı dil seçeneği bulunuyor. Bu diller arasında Türkçe’nin de olması, oyunun küçük yaştaki çocuklar için son derece kullanışlı yapıyor.

Dikkat geliştien gerçek mental testlerden oluşan bu oyunda bulunan bölümlerden kısaca bahsedelim. İlk bölümde karşınıza değişik renkte ve biçimde şekiller geliyor. Burada aynı renk ve biçimde bir tane olanı yani eşsiz olanı bulup üzerine tıklıyorsunuz.

İkinci bölümde ekranda bulunan şekillerden en fazla hangisi ise onun üzerine tıklıyoruz. Üçüncüsünde ekrana yeni gelen şekli buluyoruz. Dördüncüsünde ekrana yeşil ve kırmızı butonların içinde sayılar geliyor. Kırmızı butonlara artan sırada yeşil butonlara ise azalan sırada tıklayarak bölümü tamamlıyoruz.

Beşinci bölümde ekrana gelen şekillerden ikiz olanların üzerine sırayla tıklıyoruz. Altıncı bölümde kırmızı butonların üzerine yanma sırasına göre tıklıyoruz. Yedinci bölümde karşınıza gelen ilk ekrandaki şekilleri ve sıralamaları ezberleyin. Sonraki sayfada aynı şekillerin üzerine sıralamaya göre tıklayın.

Sekizinci bölümde ekrana önce 3 tane şekil rastgele geliyor ve sonra kayboluyor. Siz şekillerin kaybolduğu karelere tıklayarak şekilleri geri getirerek bölümü tamamlayın.

Dokuzuncu bölümde ekranın üst tarafında rakamlar kelime şeklinde yazılıyor. Aynı kelime kaç defa yazıldıysa aşağıda o rakamın üzerine tıklıyorsunuz. Onuncu bölümde ekrana yeşil ve kırmızı oklar geliyor. Kırmızı ok gelince parmağımızı ok yönünde ve yeşil ok gelince de

OYUNA BAŞLA
REKLAM