3D TETRİS

3D Tetris Oyunu Hakkında

3D tetris oyunu bilgisayarda yön tuşlarıyla mobil cep telefonlarında ise ekranın alt tarafında bulunan sarı renkteki butonlara tıklanarak oynanıyor. Bu butonları kullanarak aşağıya düşen değişik şekillerdeki blokların yönünü ayarlayıp aşağıda düşmesi gereken noktayı belirliyorsunuz.

Blokların düşmesini beklemek istemiyorsanız yine blokları hızlıca aşağıya doğru yollamak içinde bir buton bulunuyor. Alt taraftaki satırı hiç boşluk bırakmadan doldurduğunuzda o satırdaki bloklar patlayarak yok oluyor ve bu şekilde puan kazanıyorsunuz.

Aynı anda birden fazla blok patlattığınızda daha çok puan kazanıyorsunuz. En fazla puanı aynı anda 4 satır patlatarak kazanabilirsiniz. Bloklar biriktikçe yukarı doğru bir kule inşa etmeye başlıyor. Sizin yapmanız gereken her hamlede blok patlatarak ekranı temizlemek. Böylece yeni gelecek şekiller için yer açmış olacaksınız.

Oyunda süre geçirdikçe ve puan kazandıkça level atlıyorsunuz. Yeni levellerde yukarıdan gelen şekillerin hızı artıyor. Bu hıza ayak uydurarak yanmadan 3d tetris oynayın.

OYUNA BAŞLA
REKLAM