TAVUK

Tavuk oyunu hakkında

Tavuk oyunu sakin bir köyde bulunan çiftlik yaşamını yansıtıyor. Oyun bölümlerden yani günlerden oluşuyor. Her gün bitmeden üretmeniz gereken sayıda yumurta bulunuyor. Ürettiğiniz her yumurta için puan kazanıyorsunuz. Bu puanlarla çarşıya çıkıp çiftliğiniz için yem, çekiç, çit gibi kümesinizi geliştirici araç gereçler satın alıyorsunuz.

Ekranın sol üst köşesinde süre yani saat görünüyor. Bu saat tam bir tur dönünce bir gün geçmiş oluyor. Bu süre içinde o gün yapmanız gereken iş yani size verilen hedefi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer size verilen hedef kadar yumurta üzerip sepete koyarsanız bir sonraki güne geçiyorsunuz ve size yeni bir hedef veriliyor. Eğer istenilen sayıda yumrtayı üretip sepete koyamazsanız da aynı günü yeniden oynayırsınız.

Tavuklar için bir kümes bulunuyor. Bu kümese en fazla 10 tavuk sığıyor. bahöçede dolaşan tavukları kümeste herhangi bir yere yerleştirin ve onlara yem verin. Tavuklar yumurta ürettiklerinde kümesten çıkıyor. Siz hemen yumurtayı sepete koymalısınız. Sonra fırçayla kümesi temizleyip tavuğu tekrar kümese koymalısınız. Yine yem verip tekrar yumurta üretmesini sağlamalısınız.

Her ürettiğiniz yumurta için puan kazanıyorsunuz. Size verilen hedeflere bu şekilde ulaşarak tavuk oyunu oynayın. İyi çiftlik yaşamları diliyoruz. İyi eğlenceler. 

OYUNA BAŞLA
REKLAM


io games shell shockers krunker tank trouble Happy Wheels basketball stars unblocked slope game unblocked