ÇARKIFELEK

Çarkıfelek Oyunu Hakkında

Çarkıfelek oyunu, TV kanallarında yayınlanan yarışma programlarında olduğu gibi değişik konularda kelime veya kelime gruplarını bizden tahmin etmemizi istiyor.Yeşil alanda beyaz kutuların içindeki harfleri açarak doğru kelimeyi bulmalısınız.

Alt taraftaki çarkın üzerine fareyle tıklayarak çarkın dönmesini sağlayın. Sonra üst taraftaki sessiz harflerden birini seçin. Toplam 10 defa çarkı döndürme ve sayı seçme hakkınız bulunuyor. Doğru kelimeyi tahmin ederek bir sonraki tura geçin. Her turda farklı alanlarda sorular soruluyor. Kaç tur oynadığınız ekranın sol üst köşesinde görünüyor.

Kalan çarkı döndürme hakkınız sol alt köşede görünüyor. Onun hemen yanındaki boşluğa size sorulan kelimeyi yazarak tahmin etme seçeneğini kullanıyorsunuz. Kelimeyi tahmin ettiğinizde 5.000 puan kazanıyorsunuz.

Her açtığınız kutu ile puan kazanıyorsunuz. Toplam puan ve oynadığınız bölümde kazandığınız puanlar ekranın üst tarafında görünüyor. Her turda en az hamle ile tüm kelimeleri tahmin ederek çarkıfelek oynayın ve eğlenin.

OYUNA BAŞLA
REKLAM