BİR TERS BİR DÜZ 3

Bir Ters Bir Düz 3 oyunu hakkında

Bir ters bir düz 3 oyunu menü sayfasında PLAY, ENDLESS ve MULTIPLAYER seçenekleri bulunuyor. PLAY tuşuna tıklayarak tek kişilik bir ters bir düz 3 oynarsınız. Bu bölüm ekrana tıklayarak yada SPACE boşluk bırakma tuşuna basılarak oynanıyor. Sadece ekranda görünen bir tane robotu kontrol ediyorsunuz.

ENDLESS kısmında koşan robor daha yavaş hareket ediyor. Bu bölümde biraz deneme ve alıştırma turları yapabilirsiniz. MULTIPLAYER kısmında ise toplamda altı kişiye kadar bir ters bir düz 3 oynayabiliyorsunuz. Diğer oyuncuların kendi robotlarını hangi tuşlarla kontrol edeceği menü sayfasında görünüyor. Bunlar sırayla C, M, CTRL, RIGHT, A ve NUM3 gösterilmiştir. Her oyuncu kendi robotunu bu tuşlardan ilgili olana tıklayarak kontrol edebilir.

Robot koşarken karşısına çıkan engellere takılmamak için ve yine karşısına çıkan keskin testerelere çarpmamak için konum değiştiriyor. Bazende yol bitiyor ve robotun karşısına uçurumlar ve boşluklar çıkıyor. Robot bu boşluklardan aşağıya düşmemek için de konum değiştirerek yoluna devam ediyor. Ekran sağa doğru belli bir hızda kayboluyor. Sizinde ekranla aynı oranda robotunuzu koşturmanız gerekiyor. Eğer robot ekranın sol tarafında kalırsa ve ekranın dışında kalırsa yanarsınız. Aynı şekilde boşluklardan aşağıya düşerseniz veya testerelere çarparsanızda yanıyorsunuz. Yol üzerinde hızlandırma noktaları bulunuyor. Bu noktalarda robotunuzun hızını arttırarak ekranın sağ tarafında kalmaya çalışın. 

OYUNA BAŞLA
REKLAM